مقاله

فروشگاه‌های اینترنتی لباس

امروزه با امدن فروشگاه‌های اینترنتی لباس کار مردم آسان تر شده و به راحتی با مراجعه به سایت‌های اینترنتی لباس می‌توانید لباس مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

فروشگاه‌های اینترنتی لباس یک کار پردرآمد برای شماست، فقط کافیست چند نکته در موردش بدانید.

مراحل ساخت فروشگاه‌های اینترنتی لباس

 اگر شما بخواهید یک فروشگاه اینترنتی لباس بزنید؛ در مرحله اول باید سایت را طراحی کنید یا اینکه سایت را بخرید.

دومین مرحله انتخاب قالب برای سایت شماست. شما باید قالب‌های فروشگاهی را نگاه کنید و همانی را که مناسب و زیباتر به نظر می‌رسد و استانداردها را رعایت کرده است، انتخاب کنید تا سایت‌تان مورد توجه مشتری قرار بگیرد. توجه داشته باشید از قالب شلوغ استفاده نکنید چون باعث سردرگمی مشتری می‌شود.

در مرحله بعد باید لباس‌های خودتان را در سایت قرار بدهید. این قسمت از کار خیلی مهم است، چون مشتری از نزدیک لباس‌های شما را نمی‌بیند، پس شما باید عکس واضح از لباس‌هایتان را در سایت خود قرار دهید و تمام اطلاعات لباس مثل سایز-قیمت-جنس و… را مشخص کنید. گفتنی است که کیفیت لباس را با سایر لباس‌ها مقایسه کنید و دنبال سایت‌های‌ دیگر باشید و اگر لباسی شبیه لباس‌های خودتان پیدا کردید آن را هم در سایت خود قرار دهید.

در مرحله بعد یک اسم برای فروشگاه خود انتخاب کنید اسم خوب و جذاب انتخاب کنید تا باعث شود راحت‌تر در ذهن‌ها حک شده و مشتری بیشتری را به خودش جذب کند. الان فروشگاه شما آماده است و وقت آن رسیده فروشگاه خودتان را در سایت ها –کانال ها –گروه ها و…تبلیغ کنید تا فروشگاه شما شناخته شد و مشتری به سمت آن آید.

ازجمله ویژگی‌های فروشگاه‌های اینترنتی لباس

حالا اگر بخواهید سایت فروشگاهی شما موفق شود باید ویژگی‌ را به سایتتان اضافه کنید:

پرداخت آسان

سعی کنید زمان پرداخت کوتاه باشد تا برای مشتری خسته کننده نباشد بعد یک بخش برای نظرسنجی و انتقادهایشان بزارید تا مشتری میزان رضایتش از لباس‌هایتان را بگوید و امکان انتقاد برای بهتر شدن سایت یا لباس داشته باشد و بتواند آن را مطرح کند و حتما مشتری را تشویق کنید انتقاد‌های خود را بیان کنند و شما اگر طبق نظرات مشتری عمل کنید و خواسته آن‌ها را انجام دهید مشتری ثابت شما می‌شوند و این کار نیز در بیشتر شدن مشتری‌های شما نقش خیلی مهمی دارد و باعث می‌شود مشتری بیشتری جذب کنید. سوال هایی که مشتریان از شما می پرسند حتما با خوش اخلاقی پاسخ دهید.

نکته بعدی بالا بردن سرعت سایت است تا جایی که می‌توانید بالا ببرید. هر چه سرعت سایت بالا باشد مشتری‌های زیادتری از سایت شما بازدید می‌کنند.

داشتن نماد اعتماد از جمله موارد ضروری برای فروشگاه های اینترنتی است، پس برای سایتتان حتما یک نماد اعتماد تعیین کنید تا مشتری به شما اعتماد کند و از شما لباس خریداری کند.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که هنگام پست لباس برای مشتری حتما لباس را بسته بندی کنید تا موقع ارسال مشکلی پیش نیاید و سالم و تمیز به دست مشتری برسد.

پس از پایان خرید لباس از مشتری تشکر کنید این کار را در سایت خود تنظیم کنید به محض خرید لباس از شما پیام موفقیت آمیز پرداخت و تشکر برای مشتری ارسال شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *